free shipping for orders over 500 PLN
call us: +48 501 604 884

z pracowni

. wzór w kropki czarno-białe i biało-czarne .


Tym razem projektowanie zaczęło się od muzyki. Strasznie zaczęła za mną chodzić jedna piosenka. Słuchałam jej obsesyjnie w kółko.

 

„I feel I have to share

What I do

Or where I am…”

 

 

„There’s a mask upon my face

I can’t live without

So you won’t recognize me

When I am in the crowd”

 

 

Wpisała się dokładnie w moje ambiwalentne nastroje związane z oddziaływaniem kanałów społecznościowych. Stanem, który aktualnie obserwuję. Stanem, który mnie przytłacza, albo pociąga. Zupełnie, jak jakaś niezdrowa, emocjonalna huśtawka.

 

Przyznajmy szczerze. Każdy z nas żyje jakimś cholernie trudnym podwójnym życiem. Tym oficjalnym, pięknym, skadrowanym w kanałach social mediów, jak i tym drugim, dużo trudniejszym, bardziej depresyjnym. Tym, gdzie mamy podkrążone oczy, niewyspane spojrzenie, potargane włosy i złamany paznokieć.

 

#impreza #kawa #pracujemy #wakacje #uff

 

Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, co to jest hashtag. No chyba, że mojej babci.

 

#hashtag – słowo lub wyrażenie bez spacji poprzedzone symbolem # (ang. hash), będące formą znacznika

 

Hashtagi to nie jest bynajmniej wymysł ostatnich kilku lat. Wiesz, że pierwszy raz były wykorzystane w 1970 roku. W 1978 roku programiści użyli znaku #, żeby oznaczyć zmienne, które miały być przetworzone przez komputer w pierwszej kolejności. Potem pojawiły się w sieciach IRC do określania grup i tematów.

 

###

Tak i właśnie takie przekreślone, pokreślone linie zaczęły krążyć w mojej głowie. Jak można by to przełożyć na wzór.

 

Szukając inspiracji do tych ostatnich projektów po prostu spodobały mi się takie zamazane kwadraty. Przypominały powielone hashtagi. Miały w sobie pewną nonszalancję.

 

Ponieważ moje myśli były jednak graficznie dość okrągłe, ze wstępnego pomysłu wyłoniła się wizja kropek. Tylko przez moment zastanawiałam się, jak właściwie można połączyć zamazane kwadraty z kropkami. No dobra wzór jest geometryczny, ale jednak matematycznie rzecz biorąc kółko i kwadrat są rozbieżne w kształcie. Całość jednak przyszła zupełnie naturalnie. Wystarczy narysować kółko a potem je zamazać. Jak się nudzę, to zamazuję obszary. Takie bazgroły. Ręka pracuje, a mózg odpoczywa na połoninach…

 

Jak już powstały szkice, to zaczęłam zastanawiać się właściwie, jak duży powinien być ten wzór. Chciałam, żeby był mocny. Żeby pozostał abstrakcyjny, ale jednak nabrał mocnego wyrazu. Trochę szukałam robiąc testy wielkości i koloru. Bawiłam się światłem. Pomniejszałam i powiększałam kropki, żeby zajmowały więcej lub mniej miejsca. I tak właśnie powstały dwa monochromatyczne opcje wzoru w kropki. Graficzne wydanie bieli i czerni z lekko niepokorną, rockową duszą.

 

Miłego używania.

Marta Janicka / murky

W sklepie online znajdziesz:

sukienka vesta w czarny wzór

sukienka vesta w biały wzór


 

 

 

Cart

Your shopping cart is empty

Buy your first product